start arrow inspiracje  
 
Menu główne
start
kalendarium
terapeuci
o ustawieniach
artykuły
inspiracje
do posłuchania
zaprzyjaźnione
Facebook

 

 
inspiracje
Matka

996919_tenderness.jpgPierwszy docierając do nas głos, słyszany z przestrzeni doświadczanej jeszcze przed narodzinami, pierwszy dotyk, pierwszy zapach i tak bardzo ważne pierwsze spojrzenie.

Potem zwykle pierwsze samodzielnie wypowiedziane słowo – MAMA.

I historia, która towarzyszy nam do końca życia, relacja, która nigdy się nie kończy i od której tyle w naszym życiu zależy. Jest w każdej komórce naszego ciała… czy to nie zadziwiające, gdy uświadomimy sobie, że każdy najmniejszy element naszego ciała powstał pierwotnie z komórki naszej mamy i naszego taty,  nawet jeśli komórki zdążyły się w naszym ciele wymienić – to w swoim DNA mają nadal pamięć o naszych rodzicach.… rodzice towarzyszą nam nieustannie. Są obecni w ciele, ale czy są obecni w sercach?

Czy matka musi mieć miejsce w naszym sercu? Co się dzieje, gdy go nie ma?

Czy może mieć za dużo miejsca, tak, że nie starczy już dla kogoś innego?

Czytaj całość…
 
pojednanie, zima 2010/11

zima most.jpgPatrząc na etymologię słowa pojednanie dostrzegamy, że mówi ono o „stawaniu się jednym” czyli o łączeniu tego, co było rozdzielone.

Grudzień w naturalny sposób prowadzi nas w kerunku pojednań. Być może chłód na zewnątrz sprawiał, że od stuleci ludzie po ekspansywnych ciepłych miesiącach teraz gromadzili się wspólnie, siadywali przy stole i mieli czas na refleksję… nadszedł czas by się pogodzić. Rytuał wieczerzy wigilijnej pomagał wyciągać rękę do tego, z kim było się skłóconym, puste miejsce przy wigilijnym stole zapraszało nieznanego gościa jakbyśmy mówili ”choć się nie znamy, możesz być jednym z nas”. Jesteśmy jednym z wrogiem, jesteśmy jednym z obcym, stajemy się równi... czas na pojednanie.

Czytaj całość…
 
w okolicy walentynek, spojrzenie na miłość

Wokół nas misie i serduszka, stoliki w restauracjach zajęte przez zapatrzone w siebie pary, ktoś przemyka ulicami z różą, inny zagląda z niepokojem do skrzynki pocztowej; „czy jestem dla kogoś atrakcyjny”?  Atmosfera wokół słowa miłość zagęszcza się w oczekiwaniach, wymaganiach, drżeniach radości i smutkach zawodu…

Koncepcja Berta Hellingera jest osnuta wokół miłości. Tej podstawowej, a zarazem potężnej z której powstaje życie, czyli miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną. Miłości w rodzinie. Wreszcie wokół miłości obejmującej szeroki widnokrąg, którą Bert Hellinger nazwał miłością ducha. Warto posłuchać, przyglądnąć się tym ujęciom miłości.

Czytaj całość…
 
noc kupalna

1156954_heart_fire.jpgPrzesilenie wiosenno-letnie od wieków podgrzewało krew ku miłości. Noc kupalna rozpalona do czerwoności ogniskami, rozbrzmiewająca muzyką, pełna śpiewu, pisku umykających panien, zabaw do rana, spojrzeń nawzajem namiętnych, ale i pełnych niepokoju, gdzie tym razem popłynie wianek…  Czerwiec pełen miłości.

Czytaj całość…
 
przed Bożym Narodzeniem

 medytacja Berta Hellingera tłumaczona przez Anię Choińską,

balsam dla duszy przed Bożym Narodzeniem:

http://www.youtube.com/user/hellingerpolska

 

 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 21
© 2017 Ustawienia Hellingerowskie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Opieka: crazyIT - strony internetowe Bydgoszcz