start arrow inspiracje arrow na ten Nowy Rok...  
 
Menu główne
start
kalendarium
terapeuci
o ustawieniach
artykuły
inspiracje
do posłuchania
zaprzyjaźnione
Facebook

 

 
na ten Nowy Rok...
nowyrok.jpg

Każdy Nowy Rok zachęca nas do patrzenia w przyszłość. Nowe perspektywy, nowe plany, marzenia i postanowienia.

Wizja jasnej i kolorowej przyszłości ma wejść na miejsce starej historii, nad którą często wolelibyśmy zawiesić zasłonę milczenia. „W tym roku już na pewno to zrealizuję…”, „koniec z ….”,  „nadszedł czas aby zmienić…” .

Zmiana jest częścią naszego życia. Zarówno ta przez nas zaplanowana jak i dana nam z dobrodziejstwem losu, wobec której stajemy z radością lub niechęcią.

Nasze noworoczne potrzeby zmiany, szczególnie gdy są intensywne mówią nam samym co jest dla nas w tym momencie najistotniejsze. Możemy zaglądnąć „za nie” by poszukać cennych wskazówek. Właściwie o co mi chodzi z tym fitnessem, nauką języka obcego, rzuceniem palenia czy inną aktywnością? Chcę poczuć się lepszy, doceniony, chcę kogoś zadowolić, chcę coś udowodnić? Do kogo chcę być podobny? Z kim mnie to łączy? Jakkolwiek brzmi odpowiedź, na końcu „łańcucha potrzeb” zwykle znajdziemy jakiś rodzaj miłości, którego szukamy.

 Kiedy spojrzenie w przód, perspektywa, którą mamy przed sobą  zyskuje na sile?

Podobnie jak dzieci są  szczęśliwe u szczęśliwych rodziców, tak Nowy Rok jest radosny, gdy w przyjazny sposób patrzymy na Stary. Staremu Rokowi też należy się duża litra… Ma pełne prawo należeć do nas, tak jak wszystkie lata, momenty, wydarzenia składające się na naszą historię.

Czas sprzyja nam, gdy dajemy mu równe prawo do przynależności niezależnie od naszej oceny. Doświadczenia i okresy chlubne zapraszamy chętnie. Te mniej zacne, bolesne, smutne, nijakie lub z perspektywy czasu uznane za stracone dostają lokum w schowku lub niewidocznym zakamarku naszej pamięci.  Co się dzieje, gdy  spojrzymy na nie wyrazistym wzrokiem i powiemy „tak…, ty też jesteś częścią mnie i do mnie należysz i daję ci dobre miejsce w moim sercu”.  Czy to możliwe żeby historia czy etap w życiu nagle się rozpromieniły? Żeby spojrzały na nas przyjaźnie i powiedziały „jestem twoją historią, stoję za tobą i ci sprzyjam”… ?

A jak poczuje się nasz Nowy Rok mając za sobą całą plejadę sprzyjających mu, przyjaznych dawnych wydarzeń czyli Starych Lat? Młody, a tyle w nim siły….

 Z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok 2010,

Agnieszka Gąsierkiewicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2017 Ustawienia Hellingerowskie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Opieka: crazyIT - strony internetowe Bydgoszcz